street workout

W drugim dziesięcioleciu XXI wieku kalistenika stała się ponownie popularna m.in. dzięki filmom umieszczanym na portalu YouTube z takimi osobami jak np. Denis Minin czy Hannibal for King, gdzie taką aktywność fizyczną określa się jako street workout (pol. trening uliczny).

 

O popularności Street Workout na świecie świadczy przede wszystkim ilość powstawania nowych grup utożsamiających się z tą aktywnością fizyczną, nazywanych najczęściej wg schematu - Street Workout kraj/miejscowość. Np. Street Workout Russia, Street Workout Polska, czy Street Workout Warszawa. Zazwyczaj grupy te tworzone są przez ludzi otwartych na promowanie kalisteniki w swoim społeczeństwie. Powstają inicjatywy edukowania (warsztaty, seminaria), rywalizacji (zawody, mistrzostwa krajowe i międzynarodowe).

 

W Polsce od kilku lat funkcjonuje nieformalna grupa Street Workout Poland, której celem jest popularyzacja Kalisteniki i Street Workout w społeczeństwie. Od 4 lat organizowane są tzw. Street Workout Poland Championships, czyli nieoficjalne Mistrzostwa Polski, w których zawodnicy z całego kraju rywalizują ze sobą w dwóch kategoriach, freestyle oraz siłowej.

 

 

Zamiennie dla określenia Street Workout używane jest także Ghetto Workout (głównie w USA). Wynika to przede wszystkim z okoliczności jakie panują w miejscach, gdzie to nazewnictwo powstało. Wytworzone zostało przez ludzi zamieszkujących tzw. getta, z którymi się silnie utożsamiają.



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl